• זיו גלסברג, עו"ד ועו"פ

נדחתה בקשת רישום סימן מסחר על NEXUS ONE

גוגל עדיין לא שובעת נחת מהגוגל-פון החדש שלה, הלא הוא ה-Nexus One. רשם הפטנטים וסימני המסחר האמריקאי דחה בקשה של גוגל לרישום סימן מסחר על הסימן Nexus One. הסיבה לדחייה: חשש סביר להטעיה בין הסימן הזה לבין סימן רשום אחר - "Nexus". סימן אמריקאי מספר 3554195 הינו Word mark המגן בפני כל שימוש במילה nexus ביחס לשירותי תקשורת. הסימן נרשם בסוג מספר 38, המתייחס לשירותי Tellecommunications - הוא אחד הסוגים בהם גוגל ביקשה לרשום את הסימן שלה - והפרטה שלו מתייחסת לשימושים הבאים:


Providing telecommunication services, namely, transmission of data and voice, and enhanced calling features, namely, conference calling, call forwarding, call rejection, call return, call waiting, caller ID, caller ID block, continuous redial, specialized ringing services, fax overflow services, line hunting, speed calling, long distance telephone service, inbound toll-free service, voice mail, and high-speed access to a global computer network, all of the foregoing excluding providing multiple-user access to a global computer information network for participants in the physical oil industry

דחיית הבקשה אינה סוף פסוק ולגוגל יש הזדמנות לענות להחלטה זו ולנמק מדוע אין חשש להטעיה בין שני הסימנים אם היא סבורה כי ביכולתם להתקיים במקביל. בסימני מסחר, להבדיל מפטנטים ומדגמים, הראשון בזמן אינו תמיד גובר. סימן מסחר נועד, בסופו של יום, להגן על הצרכנים המקשרים בין מוצר מסוים לבין המקור אותו הם מייחסים לסימן. כך לדוגמה, אף אם חברה קודמת השתמשה בסימן נקסוס לפני גוגל ואף בתחום התקשורת, יכול להיות שבהעדר שימוש היום או לאור דילול זכויותיה בסימן המסחר עקב השימוש הנרחב שגוגל עושה בסימן, הרשם ישתכנע כי יש מקום להעניק לגוגל סימן מסחר ולמחוק את הסימן הקודם מהפנקס.

(ניתן לראות את הדחיה באתר הרשם)

0 צפיות0תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

(c) כל הזכויות שמורות לזיו גלסברג ו/או ליוצר התוכן