• זיו גלסברג, עו"ד ועו"פ

חדש: "לוח מחוונים" למדדי היעילות של ה-USPTO


משרד הפטנטים האמריקאי, ה-USPTO, השיק מערכת ויזואליזציה להצגת מדדי היעילות שלו. התצוגה, כפי ששמה מעיד עליה, היא בצורת לוח שעוני מחוונים (Dashboard).


בנוסף למדדים המסורתיים בהם המשרד משתמש, נוספו ששה מדדים חדשים שנועדו לאבחן את זמן ההמתנה לקבלת פטנט בצורה ברורה יותר.


המדדים הישנים כללו את מדד ההמתנה הכולל (Tradional Total Pendency) וכן מדד ההמתנה עד לתחילת הבחינה המהותית של הבקשה (First Office Action Pendency)

מדד ההמתנה הכולל המסורתי מתייחס למספר החודשים שחולף בין הגשת בקשת הפטנט לבין סיום הטיפול בה. לעניין זה, מסיבות היסטוריות, דרישה של המבקש לסיבוב בחינה נוסף - RCE - נחשבת לסיום הטיפול בבקשה. הסיבה לכך, אגב, היא השיטה שהיתה קיימת לפני קיומו של ה-RCE, אז הוגשה בקשה חדשה ממש שכונתה CPA. המדד הישן ממשיך להיות מתוחזק בכדי לאפשר למשרד להעריך את השינוי במצבו ביחס לשנים עברו.


למדד זה נוסף מדד המשכלל בתוכו את הזמן שחולף בין ההגשה לבין סיום הטיפול בקשת פטנט, כולל טיפול בסיבובי בחינה נוספים (Traditional Total Pendency INCL. RCEs).


כמו כן, המשרד מפרסם מדד לזמן הממוצע שחולף לסיום הטיפול בבקשות שדרשו לפחות RCE אחד (Pendency of RCEs), מדד לגבי זמן הטיפול בבקשות המשך (Pendency of Continuation Applications), מדד לגבי זמן הטיפול בבקשות חלוקה (Pendency of Divisional Applications), מדד לגבי זמן הטיפול כאשר נדרשת החלטה שיפוטית של ה-BPAI (Pendency from Application Filing to Board Decision), ומדד המשערך את זמן הטיפול שהיה נדרש למשרד הפטנטים לסיים את הטיפול בכל הבקשות הקיימות במערכת לו לא היו נוספות בקשות חדשות (Inventory Position).

(להודעה בבלוג של רשם הפטנטים האמריקאי)

0 צפיות0תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

(c) כל הזכויות שמורות לזיו גלסברג ו/או ליוצר התוכן